Menu

Poliglotek

Blog o nauce języka angielskiego i nie tylko...Aktualne informacje, ciekawostki, porady i takie tam różności.

Wpisy otagowane : roznosci

Hello!!!

mxs11

 Hello again!!!

 

Witam wszystkich po dłuższej przerwie, a szczególnie tych, którzy są tu pierwszy raz Mam nadzieję, że od października ruszymy pełną parą. Bardzo liczę na Waszą współpracę. Ten blog jest właśnie dla Was. Myślę, że można tu znaleźć coś ciekawego. Zachęcam do zerknięcia do Archiwum. Trochę się działo...

A w tym roku też czekają nas nowe wyzwania, ciekawe projekty, konkursy itp. Już wkrótce zaczynamy nowy projekt eTwinning Pieces of Europe 2017 we współpracy z dobrze Wam już znaną szkołą z Włoch oraz nowymi partnerskimi szkołami z Rumunii, Czech i Hiszpanii. Będziemy też nadal współpracować ze szkołą z Grecji. W przypadku Włoch i Grecji – to już będzie nasz czwarty rok. Ale ten czas leci...

Mniej nas było na blogu w zeszłym roku, ale to nie znaczy, że nic się nie działo. Po prostu realizowaliśmy troszkę inny projekt. Skupiliśmy się na nagrywaniu filmików, które pojawiły się na platformie eTwinning, do której dostęp mają współpracujące ze sobą szkoły, stąd też ta luka w postach, ale mam nadzieję, że w tym roku mi pomożecie ☺☺☺

 

A teraz odsyłam Was do tagu eTwinning. Umieściłam w nim zdjęcia z kartkami z Włoch. Wprawdzie pocztówki dotarły w wakacje. Musiały jednak trochę na nas poczekać, ale myślę, że dla wielu były miłą niespodzianką na dobry początek nowego roku szkolnego. A tak w ogóle, to życzę Wam samych piątek i szóstek, szczególnie z języka angielskiego ;)

 

PS. Nowe posty będą ukazywać się w każdy weekend.

See you soon ☺

Hello again!

mxs11

Wracam do pisania po nieco dłuższej przerwie niż planowałam, ale tak jakoś się złożyło... długo by gadać, a właściwie pisać ;-)

W każdym razie mam nadzieję, że dołączycie do wspólnego pisania naszego bloga.

W najbliższym czasie pojawią się posty o naszych wspólnych działaniach, bo to, że nie pisałam, nie oznacza, że się nic nie działo. Chyba się ze mną zgodzicie, prawda?

Na początek odsyłam do pierwszego postu z 22 lutego 2014 roku (w tagu: ciekawostki). Kawał czasu już minął, ale tak sobie pomyślałam, że szkoda nie wykorzystać tego, co już wcześniej napisałam, a trochę tego było. Oczywiście będą również nowe rzeczy, ale wszystko po kolei.

A teraz przedstawiam 2 dodatkowe zadania na następną lekcję:

  1. Odszukajcie wspomniany wyżej post, przeczytajcie i zastanówcie się nad podanym pytaniem.

  2. Zerknijcie na post z 9 marca 2014 roku (tag: ciekawostki). Może komuś uda się zapamiętać znaczenie tego wyrazu albo nauczyć jego wymowy. Powodzenia!

Odpowiedzi sprawdzimy na lekcji. Oczywiście możecie zrobić sobie jakieś notatki w zeszycie, ale nie przepisujcie całych postów, bo nie o to tutaj chodzi.

 

Gdyby ktoś z Was chciał coś napisać i wstawić na naszym blogu, to proszę dać znać. Wszelkie inicjatywy są mile widziane.

  

Podziękowanie

mxs11

To już nasze ostatnie spotkanie na blogu. Niestety ;-( ale pamiętajcie, że zawsze możecie napisać maila i zerknąć na naszą stronkę, na co bardzo liczę. Teraz ja też robię sobie wakacyjną przerwę, ale od września planuję tu wrócić.

Dziękuję WSZYSTKIM za naszą wspólną przygodę, zaangażowanie, poświęcenie, czas, cenne wskazówki i pomoc w tworzeniu Poliglotka.

Dziękuję również WSZYSTKIM, którzy aktywnie uczestniczyli w projekcie eTwinning. Mam nadzieję, że współpraca ze szkołami z Grecji i Włoch będzie dla Was miłym wspomnieniem, a jednocześnie początkiem językowej przygody, czego bardzo Wam życzę.

Szkoda, że już po feriach :-(

mxs11

Dzisiaj tylko taka mała informacja dla wszystkich, którzy zapomnieli, że w poniedziałek wracamy do szkoły. Mam nadzieję, że ferie były udane.

Przypominam też, że we wtorek piszemy SPR ze słownictwa (ksero stron 1-4).

© Poliglotek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci