Menu

Poliglotek

Blog o nauce języka angielskiego i nie tylko...Aktualne informacje, ciekawostki, porady i takie tam różności.

Wpisy otagowane : zadanie-domowe

Przypominajka

mxs11

Przypominam o zadaniu na 6. Jutro mija termin. Myślę, że warto spróbować, bo wiersz jest naprawdę łatwy do nauczenia.

Wiersz na pamięć - zadanie dla chętnych na 6

mxs11

Wierszyk nie jest trudny do nauczenia. Zresztą już jakiś czas temu umieściłam go na naszym blogu, a dokładnie 22 marca – w tagu ciekawostki – Trójca Święta (The Trinity). Jutro są zajęcia wyrównawcze, więc możecie przyjść i poćwiczyć wymowę. Zapraszam.

Ostateczny termin prezentacji/recytacji wiersza mija 20 kwietnia, a więc przed Wami cały tydzień.

 

Nagranie

mxs11

Proszę na poniedziałek, myślę, że we wtorek też się tym zajmiemy, nauczyć się słów polskiej wersji Last Christmas. Możecie ją sobie zapisać w zeszycie. Co do tej po angielsku, no cóż... troszkę musimy popracować nad czytaniem/wymową, więc w wolnym czasie zachęcam do słuchania, bo to najbardziej pomaga w nauce każdego języka obcego.

Przypominam, że w poniedziałek mamy nagranie. Te z poprzedniej lekcji wypadły naprawdę fajnie. Musimy jeszcze tylko technicznie dopracować pewne rzeczy, ale wierzę, że sobie poradzimy.


Komunikaty

mxs11

1. Bożonarodzeniowe puzzle

Proszę zastanowić się nad projektem bożonarodzeniowych plakatów, które wyślemy do Grecji i Włoch. W poniedziałek przedyskutujemy wszystkie pomysły i ustalimy plan działań.

Mamy niewiele czasu, więc trzeba się zmobilizować. Pamiętajcie, że nasze oraz greckie i włoskie listy dotarły po tygodniu, więc właściwie mamy tylko kilka dni. Pomyślcie nad tym, co umieścimy na plakacie, oczywiście w klimacie świątecznych tradycji, np. przepis na pierogi z kapustą albo listę 12 wigilijnych potraw, składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem, tekst polskiej kolędy itp.

Możecie już coś tam wygooglować na poniedziałkową lekcję. Poszukajcie prostych tekstów (napisanych przystępnym językiem) po angielsku wraz z tłumaczeniem lub sami spróbujcie przełożyć je na język polski.

2. Świąteczne kartki

Zachęcam do rozpoczęcia pisania 2 świątecznych kartek z życzeniami po polsku i angielsku, które również wyślemy wraz z plakatem: format kartki – max. A4, technika i kształt dowolny, z życzeniami napisanymi odręcznie. Przed wysłaniem wszystkie kartki zostaną ocenione, więc warto się postarać ;-). Kartki robimy samodzielnie w domu. Proszę o jak najszybsze dostarczenie tekstu życzeń w celu sprawdzenia ich poprawności.

3. Terminy wykonania prac

Świąteczna przesyłka musi być wysłana 8 – 9 grudnia, bo inaczej nie dotrze na czas, więc kartki robimy do przyszłego piątku, a plakat/puzzle kończymy najpóźniej w poniedziałek 8 grudnia.

4. Przypominam o eliminacjach do konkursu Hansel and Gretel: 1 grudnia o godz. 13:40-14:00, sala nr 107. Proszę również powtórzyć pisownię wyrazów, bo na pewno się przyda ;-)

5. Pozostałe komunikaty i wpisy pojawią się jutro wieczorem.

6. Dobranoc ;-)

© Poliglotek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci