Menu

Poliglotek

Blog o nauce języka angielskiego i nie tylko...Aktualne informacje, ciekawostki, porady i takie tam różności.

Przysłowie nr 12 (2017/2018)

mxs11

 

Czy wiecie, że za kilka dni będzie pierwszy dzień wiosny? Za oknem jeszcze jej nie widać, ale zbliża się do nas wielkimi krokami. W związku z tym mam dla Was dzisiaj przysłowie związane właśnie z tą porą roku. Wprawdzie w jej angielskim tłumaczeniu nie ma wiosny, ale za to jest inna pora roku. No właśnie... jaka? Do końca tygodnia czekam na Wasze odpowiedzi na karteczkach (do zdobycia 1 plusik). Wprawdzie od środy mamy REKOLEKCJE, ale przecież jakoś się spotkamy... jeśli nie na lekcji, to na pewno na korytarzu ;-)

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. One swallow doesn`t make a summer. 

Zapraszam też do wykonania rysunku do powyższego przysłowia. Przypominam, że na przełomie maja i czerwca odbędzie się konkurs English Proverbs – Angielskie Przysłowia. Szczegóły podam troszkę później.

Chciałabym też stworzyć książeczkę elektroniczną z Waszymi pracami. Myślę, że fajnie byłoby zobaczyć swój rysunek w takiej wersji online, ale do tego potrzebuję Waszej pomocy. Dlatego bardzo zachęcam do współpracy i z niecierpliwością czekam na piękne rysunki (do zdobycia 4 plusiki za każdą pracę).

A tu przedstawiam Wam jeszcze pracę Julii S. Właśnie o coś takiego chodzi. Praca jest starannie wykonana, ma czytelnie zapisane przysłowie po polsku i angielsku + małe wyjaśnienia, ale tego nie trzeba dopisywać. Ten i pozostałe rysunki z wcześniejszych postów mogą posłużyć Wam za wzór, więc do roboty!!! So get to work!!!

Julia_S._speak_of...0004

 

 

© Poliglotek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci