Menu

Poliglotek

Blog o nauce języka angielskiego i nie tylko...Aktualne informacje, ciekawostki, porady i takie tam różności.

Coś o quizie językowym

mxs11

Wiecie już doskonale i wiele razy się o tym przekonaliście, że najlepiej uczyć się języków obcych poprzez skojarzenia. Wyszukiwanie podobieństw między wyrazami bardzo ułatwia przyswajanie nowych słówek, a nauka wyrazów w kontekście, tzn. w zdaniu lub fragmencie wypowiedzi, pozostaje w głowie na dłużej.

Dzisiaj przedstawiam część zadań, z którymi Wasze koleżanki i koledzy zmagali się w quizie językowym w ramach realizacji szkolnego projektu „Adopcja Serca”.

Ciekawa jestem, czy i Wy poradzilibyście sobie z tymi zadaniami. Wprawdzie oparte są one na skojarzeniach i podobieństwach języka rwandyjskiego, ale co to dla Was... Przy pomocy intuicji językowej na pewno podacie prawidłowe rozwiązania, a prawdziwy poliglota nie boi się takich wyzwań, nawet jeśli dotyczą one tak egzotycznego dla nas języka, jak kinyarwanda, czyli język ojczysty Emmanuela z Rwandy.

Czekam na Wasze odpowiedzi. Tym razem wyślijcie je do mnie mailem.

 

Jeszcze jedno, zadania znajdziecie w następnym poście ;-)

 

 

 

 Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • rafalokej

  bardzo fajne narzędzie do budowaniu quizów językowych istnieje na stronie LetsQuiz.pl może warto dodać link dla innych z boku strony w dziale ciekawe linki ? :) sam korzystam ... można budować własne quizy ze słów których chcemy się nauczyć. pozdrawiam

 • mxs11

  Przepraszam, że dopiero teraz, ale sporo ostatnio się działo...
  Cieszę się, że ktoś tam jeszcze (oprócz moich uczniów) zagląda na Poliglotka.
  Dziękuję za zainteresowanie i link do fajnej stronki.
  Pozdrawiam

© Poliglotek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci